Door de Stad Hasselt werd volgende informatie verspreid op 5 januari 2012:
"In de week van maandag 9 tot en met vrijdag 13 december halen de stadsdiensten alle oude kerstbomen op. Dit gebeurt, afhankelijk van de straat, in combinatie met de huisvuilronde ofwel de ophaalronde van GFT en PMD. ‘Het spreekt voor zich dat we enkel natuurlijke bomen meenemen’, aldus schepen van reiniging Tom Vandeput. ‘Daarnaast vragen we ook om zeker alle versiering, de pot en de kluit te verwijderen’."
Info: Stad Hasselt
Je zal het misschien wel al gemerkt hebben op de afvalkalender, er is geen huis-aan-huisophaling voorzien voor kerstbomen. Deze werd sinds 2011 afgeschaft. Je kan met je kerstboom - ontdaan van pot, stronk en versiering - terecht op het recyclagepark.
Info en foto: Limburg.net
Van 10 t/m 14 januari haalt de reinigingsdienst de kerstbomen op. Dit gebeurt op dezelfde dag dat bij je thuis het huisvuil of GFT opgehaald wordt. De bomen moeten vanaf 7 uur aan de straatkant
liggen. Opgehaalde kerstbomen worden verwerkt. Het is dus belangrijk dat de kerstboom ontdaan is van versieringen en dat hij zonder pot wordt aangeboden.
De leverancier van de grote kerstbomen komt de bomen ophalen op de centrale werkplaatsen en zal deze op zijn eigen terrein verhakselen. Het hakselmateriaal wordt gebruikt als mulchlaag bij de
aanplanting van nieuwe kerstbomen, op de plaats waar de kerstbomen die wij gebruikten stonden. Op die manier worden de kerstbomen op een ecologisch verantwoorde manier verwerkt.
Info: Stad Hasselt