Nieuwe RVP borden voor de veiligheid aan kanaalbrug

Je hebt ze waarschijnlijk al opgemerkt. Sinds enkele weken staan er borden met vreemde teksten aan de Stokrooieweg. Zo staat er een bord aan de rotonde op het einde van de  Waterlozestraat en een ander bord op de Stokrooieweg ter hoogte van de Massinweg. 

 

Navraag bij de Stad Hasselt en de Civiele Veiligheid leert ons dat deze borden er staan omwille van de werkzaamheden aan de kanaalbrug. Grote infrastructurele werken, jeugdkampen of festivals bevinden zich vaak op plaatsen zonder specifiek adres. Daarom hebben de Directie 112 en de noodoproepcentrales een uniek systeem van RVP-borden (rendez-vous points) voor moeilijk lokaliseerbare plaatsen ingevoerd. De afmetingen en vorm van de borden zijn overigens uniform voor alle provincies. 

 

Als je naar de noodnummers 112 of 100 belt en de unieke tekenreeks van het bord opgeeft aan de operator dan kan men de locatie onmiddellijk terugvinden in het systeem en wordt er geen kostbare tijd verloren. Men weet dan dan dat het de brug in Stokrooie is en aan de hand van de code ook aan welke zijde van het kanaal. 

 

Tekst: Marc Deferme 

Info: Civiele veiligheid

Foto: Theo Vallons

Zoek in Stokrooie.be

Onze sponsors

Dagelijkse Weersvoorspelling voor Stokrooie

VRT NWS

Petra De Sutter wordt nieuwe rector UGent, ze verslaat Rik Van de Walle met grote voorsprong
Petra De Sutter is de nieuwe rector van de UGent. Ze verlaat definitief de politiek om de universiteit te leiden. De Sutter won overtuigend, bij alle kiesgroepen. Ze behaalde gemiddeld 71 procent van de stemmen. Rik Van de Walle volgt zichzelf dus niet op voor een 3e termijn.
>> meer lezen